Menu Zamknij

Przyjdź Duchu Święty…

Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pański – tam wolność.
(2Kor 3, 17)

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zanurza każdego chrześcijanina w tajemnicy Obecności Niewidzialnego. Jesteśmy zamieszkani przez Tchnienie Miłości, o ile tylko zrobimy miejsce w naszym wnętrzu, o ile zapragniemy być z Bogiem, o ile zechcemy zaczerpnąć z darów.

Duch Pański przynosi wolność – bezkresną, totalną, uszczęśliwiającą. Nie da się jej z niczym porównać, ale znają ją tylko ci, którzy żyją w świadomości bycia Bożymi dziećmi. Kto choć raz doświadczył bliskości Ducha Świętego, tęskni za owym niepowtarzalnym Światłem, wzywa Mądrość, ale też potrafi używać narzędzi otrzymanych w Sakramencie Bierzmowania.

Chrystus Pan nie zostawił nas sierotami, lecz przez Ducha Świętego włącza wciąż do wielkiej Rodziny, pozwalając cieszyć się już tu, na ziemi, miłością, czułością i opieką niebieskiego Ojca. Duch Święty uzdalnia nas do życia godnego i radosnego. Niech Jego moc rozlewa się w Kościele oraz w każdej duszy – świątyni Boga Żywego.

Zdjęcie pochodzi ze strony:
https://stjohnscathedral.ca/2013/06/07/the-service-of-ordination-as-deacons-in-the-church-of-god/veni-sancte-spiritus-5/