Menu Zamknij

Głos na pustyni

“Oto ja wyprowadzę ją na pustynię i będę mówić do jej serca” (Oz 2, 16).

Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach wielkopostnych (on-line), które odbędą się w oparciu o lekturę tekstów br. Wawrzyńca od Zmartwychwstania.

Tematem będzie praktyka obecności Bożej.

Brat Wawrzyniec (Brother Lawrence) znany jest bardziej w środowisku anglosaskim niż we Francji, jego własnej ojczyźnie! A przecież brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania (1614-1691) żył przez większość swego życia zakonnego w klasztorze karmelitów bosych w Paryżu. To właśnie tam odkrył i następnie uczył tego, co zostanie nazwane „praktyka Bożej Obecności”. Ten pokorny zakonnik, najpierw kucharz, a potem szewc, wywarł ogromny wpływ w czasie swojego życia i jego przesłanie dotarło aż do nas.

Brat Wawrzyniec pomaga nam przeżywać najbardziej banalne aspekty życia codziennego pod okiem Boga. Modlitwa nie jest już ograniczona tylko do szczególnych momentów. Cała nasza egzystencja staje się żywą relacją z Bogiem. W czasie tego Wielkiego Postu pozwólmy się formować przez to Misterium!

Więcej informacji na stronie Karmelitańskich Rekolekcji Online.

Jak uczestniczyć w Rekolekcjach?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie rekolekcje-online.karmel.at.
Zaproś swoich przyjaciół i znajomych! Możesz przesłać im tę stronę lub skierować ich na ten adres.

Każdy, kto się zapisze, otrzyma w każdy piątek (od Środy Popielcowej) mail zawierający medytację na temat Ewangelii niedzielnej oraz krótkie myśli na każdy dzień tygodnia.

Życzymy obfitego w błogosławieństwa Wielkiego Postu,
Karmelici bosi Prowincji Paryskiej i Warszawskiej