Menu Zamknij

1% – bo potrafisz dawać…

Przekazując 1%  możesz wspomóc naszą karmelitańską wspólnotę sióstr w Elblągu.

Jak to zrobić? Jeśli chcesz, zapoznaj się z zebranymi poniżej informacjami.

Taka opcja jest możliwa dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej.

Oddając jeden procent na rzecz tego stowarzyszenia możesz wspomóc nasz klasztor.

Należy w formularzu PIT odnaleźć punkt “Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” i wpisać w pozycji “Numer KRS: 0000070604“.

W pozycji “Wnioskowana kwota” wpisz: kwotę równą 1% podatku, a następnie w pozycji “Cel szczegółowy 1%”:

Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Elblągu.

🙂 Św. Jan Paweł II powiedział w jednej ze swych adhortacji, że “bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje, kto potrafi dawać.” (Redemptionis donum)

Odczuwamy na codzień, że współczesne przemiany w świecie powodują wzrost wartości materialnych, prymatu mieć nad być, zwiększają izolację człowieka i jego zagubienie, brak wzorców mogących podtrzymywać w życiu wartości duchowe.

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej im. Stefana kard. Wyszyńskiego pragną swoją działalnością ukazywać “nieprzemijalność wartości chrześcijańskich”. Niesiona pomoc drugiemu człowiekowi nie jest nigdy w ich oczach czynnością jednostronną. Dlatego Założyciele postanowili nadać instytucji nazwę “Pomocy Wzajemnej”.

My w naszej wspólnocie siostrzanej modlimy się, by Dobry Bóg dodał im sił w ich codziennej działalności oraz by przez ich ręce docierała do jak największej ilości serc ludzkich Jego wielka miłość!

A wszystkim naszym Darczyńcom i Ofiarodawcom składamy wielkie Bóg zapłać i obiecujemy codzienną ufną modlitwę w Waszych wszystkich intencjach! Niech Pan Bóg Wam błogosławi…

🙂